Návod, jak pálit svíčky a vonné vosky dávám ke každé svíčce i vonnm voskům, nicméně bude i tady.

Jak pečovat o svíčku a užít si ji naplno?

• zastřihujte knot před každým pálením - zajistíte si tak čištější a jasnější hoření a knot nebude „houbavatět" - ideální je použít nůžky přímo na svíčky
• jestliže začne svíčka přiliš doutnat - uhaste ji, očistěte/zkraťte knot a znova zapalte
• svíčku uhaste až když se roztopí od kraje ke krají - utvoří se tzv. jezírko a vosk bude uplně tekutý
V případě, že svíčka nebude roztopená - utvoří se tunel, knot se začne propadat do středu svíčky a tím se zkrátíjejí životnost a svíčku nevypálíte až do konce.
• svíčku vkuse nepalte déle než 2-3 hodiny (po sfouknutí nechejtesvíčku 1-2 hodiny odpočinout a mužete znova zapálit) 
• svíčku NIKDY nenechávejte bez dozoru
• svíčku palte v míste, kde není průvan - ten může způsobit špatné hoření svíčky.

Jak používat vonné vosky a užít si je naplno?

Vosky jsou vhodné (nejen) do aromalapy:
• ideální možnost, jak vyzkoušet vůni před koupi svíčky
• ideální možnost, jak během chvilky provonět prostor - ne vždy je nálada a čas pálit svíčku
• vosk mužete použít jen tak k provonění šatní skříně - vosk ale nechejte v obalu, ať si neumastíte věci :-) (i když se snažím používat obaly, které jsou v souladu s přírodou - vonné vosky mají obal i plastový. Zajímá Vás proč? je to jednoduché - psamotný sójový vosk je mastný, navíc používám vonné a esencialní oleje, které jsou mastné taky - tím pádem by vosky nevydržely být pouze v papírovém obalu.)
• nenechávejte aromalampu hořet bez dozoru                                                                                                                                                                                                          •  vonný vosk PaMMiS vydrží vonět 2-4 čajové svíčky (záleží na době hoření čajové svíčky)                                                                      

Vypálili jste svou oblíbenou vůni vosku nebo chcete zkusit další? Žádný problém! Po zatuhnutí vosku dejte aromalampu do mrazáku na 15 minut a poté lehce vosk z lampy odloupnete (když vosk ještě stále voní, stačí jej zabalit do sáčku a použít, až zase budete chtít). :-)                                

Pár mých rad tipů:

během letních měsíců pozor na vysoké teploty - sójový vosk má mnohenm nižší teplotu tání, než třeba parafín, takže je dobré svíčky a hlavně vosky skladovat v temnu a ne na slunečním světle. To platí i pro situaci, kdy se rozhodnete dát vosky nebo svíčky někomu jako dárek - vždy se snažte aby byly ve větším teplu jen po nezbytně nutnou dobu. Pokud víte, že to nepůjde, je dobré vosky a svíčky dát třeba do lednice - poté zabalit do papíru, který teplotu nějakou dobu udrží a vyrazit :-) Hlavně vosky se při vyšších teplotách topí v kombinaci kontaktu s rukama.

•  během zimních měsíců Vám sice svíčky ani vosky tát pod rukama nebudou, ale tady zase pozor na "teplotní šoky". Pokud svíčku převážíte v zimně delší dobu, nebo Vám ji já posílám, když jsou venku mrazy - po doručení vyčkejte s pálením. Svíčka by měla mít pokojovou teplotu. Když byste zapalili promrzlou svíčku hrozí prasknutí skla a popraskání vosku.